Sponsor principal

Divertisment

- Despre Noi -
  Contact
  Servicii
  Portofoliu
  Echipa

- Util -
  Ghidul Noului venit
  Ghidul romanului in UK
  Drepturi in UK
  Institutii romanesti
  Organizatii
  Biserici
  Restaurante
  Magazine romanesti
  Discoteci romanesti
  Transfer de bani

- Mica Publicitate -
  Anunturi

- Stiri -
  Romani in UK
  Stiri din Romania
  Ziar

- Comunitate -
  Diaspora
  Forum
  Evenimente
  Album Foto
  Horoscop

sponsored links

Curs Valutar
Din data 2014-10-24
Moneda
Valoare (RON)
GBP
5.6049
EUR
4.4209
USD
3.4967
Oferit de www.bnr.ro

Horoscop
Scorpion
10/23 - 11/21
Ceva iti spune sa mai astepti, sa stai pe loc o vreme si sa nu insisti sa ajungi la un anumit nivel al planurilor incepute. Tine cont de piedici, de blocaje, de rezervele care te incearca pentru ca se vor dovedi a fi folositoare! Daca faci tot posibilul sa obtii ceva cu orice pret, vei regreta aceasta ambitie, pentru ca ori nu e ceea ce credeai, ori e doar un consum imens de resurse si, la urma urmei, nici nu aveai nevoie de ceea ce te asteapta la capat. Intreaba-te de ce nu poti obtine unele lucruri asa cum vrei tu sau atunci cand vrei tu: inseamna ca nu e pentru tine!
Oferit de www.acvaria.com

Utilizatori Online

Statistics

Membri: 30402
Stiri: 2800
Linkuri: 0
Vizitatori: 103990807

Forum Romani In UK
Welcome, Guest
Please Login or Register.    Lost Password?
Re:Despre benefici pentru nou-nascuti (1 viewing) (1) Guest
Go to bottom Post Reply Favoured: 0
TOPIC: Re:Despre benefici pentru nou-nascuti
Crysya
Dau pe aici cand am timp
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Re:Despre benefici pentru nou-nascuti 3 Years, 8 Months ago  
Spui ca nu ai furat...dar faptul ca lucrezi la negru si nu platesti taxe cum se numeste? tot furat e si ala......aaaa....scuze, am uitat...nu esti de multa vreme aici....vii din Romania.....unde taxele nu se prea platesc....
deci nu se pune....

"Eu nu inteleg de ce ma certati cand eu doar am intrebat ceva si nu am bagat mana in buzunar la nimeni si nici nu am furat.mai e cineva mai sus care spune" i-a mana din buzunarul meu" de park are 50 de ani in anglia si uita de unde a plecat.fratilor calmate ca nu i-au banii la nimeni eu ci statul vi i-a.eu am pus doar o intrebare nu trebuie sa da-ti cu pietre in mine si sa o dezvoltati mult.sunt convins ca si voi a-ti avut multe raspunsuri de la inceput desi nu aveati pe nimeni aici.
mltumesc si sper de acum inkolo sa ajutati lumea nu sa-i certati.
eu doar mi-am spus parerea si povestea care ma lasat cu nelamuriri."

Kosta wrote:
QUOTE:
E clar ca nu ati inteles intrebarea mea.
Doar am intrebat dak sunt Entitle to any benefit.
Dar voi ca la romani sa muriti de ciuda ca voi munciti si alti stau acasa.
Nu cred ca intereseaza pe cineva dar eu nu am venit in anglia sa trantesc copii ca sa stau acasa pe banii statului....cred ca cu totii am venit aici sa muncim sa avem o viata mai frumoasa noi si copii nostri.Continuati sa va agitati poate vi se sparge vreo vena la cap si va intrebati dupaia dak aveti spital gratuit.Bag de seama ca te si tampeste strainatatea asta.Romanule, daca nu vrei sa ajuti omul stai ma in banca ta ca probleme are destule nu trebuie sa-i mai creezi si u.Sunt convinsi ca toti care au raspuns "smechereste" sau nascut destepti si au avut de toate si nu au dat de probleme.
Apropo eu muncesc ca bucatar si am 1800 pe luna la negru deci nu vad de ce m-as vaieta de bani cand nu platesc nici mult la intretinere.Nu cred ca eu fac de ras romania, cred ca este facuta de ras de mult si la fata careia ii era scarba de romanii care stau acasa ar trebui sa se gandeasca de unde a plecat si sa nu uite de trecutul ei.

Report to moderator   Logged Logged  
  The administrator has disabled public write access.

Forum advert

Elena 2001
Adict
graphgraph
Re:Despre benefici pentru nou-nascuti 3 Years, 8 Months ago  
Kosta wrote:
QUOTE:
Fetita o sa mi se nasca in Romania si am hainute si tot ce imi trebuie akolo.

Kosta,
daca fetita ta se va naste in Romania iar tu lucrezi aici la negru, e clar ca nu ai nimic de-a face cu beneficiile din UK ci doar cu cele din Romania.

Kosta
Dau pe aici cand am timp
graphgraph
Re:Despre benefici pentru nou-nascuti 3 Years, 7 Months ago  
fetito, cumva mama ta e regina angliei si fur din trezoreria ei?dak nu e regina...te intreb...mama ta e tigan?
ce smecheri ne`am ajuns noi in anglia si in tara nu aveam dupa ce bea apa.
mai lasa figurile astea...ca nu te`ai nascut tu smechera si ai venit in anglia avand avere in tara.ai venit la munk si sa`ti faci bani pt tine nu ai venit sa imbogatesti anglia.
ai vreo problema ca lucrez eu la negru si ca nu platesc taxe?te oftica faptul asta ca te impoziteaza 20% din salariu si p mn nu?
nu poti sa dormi noaptea din cauza mea?iti lingi in c.. sefu ca sa ajungi un sef mai mic?at da`te`n g... m... ca eu sunt roman si nu uit de unde am plecat.
p.s. imi cer scuze pt limbaj, dar unele persoane chiar sunt tigani.

Kosta
Dau pe aici cand am timp
graphgraph
Elena 2001 wrote:
QUOTE:
Kosta wrote:
QUOTE:
Fetita o sa mi se nasca in Romania si am hainute si tot ce imi trebuie akolo.

Kosta,
daca fetita ta se va naste in Romania iar tu lucrezi aici la negru, e clar ca nu ai nimic de-a face cu beneficiile din UK ci doar cu cele din Romania.

Elena, am luat hotararea asta dupa ce am vz ca nu am sustinere aici, iar in tara am parinti care pot sa ma ajute.fetita poate sa stea cu mama ei linistita in tara si fara probleme.am vz ca s-a facut mare tam tam pe aici cand ceri o parere si sar multi de cur in sus ca le furi din buzunar....ma abtin de la alte comentari ca nu toata lumea merita sa fie bagata in seama.Spre deosebire de alti, eu vorbesc romana si stiu de unde am plecat si nu mi-e rusine cu natia mea.

Elena 2001
Adict
graphgraph
Da, am observat si eu ca toti sar in sus de cur cam repede. E bine sa ne informam intii si apoi sa aruncam cu pietre. Ai dreptate - ai pus o intrebare si te-ai trezit la perete cu mitraliera indreptata spre tine gata de tras. Asta se intimpla din cauza celor care vin pe grup in fiecare zi, citesc absolut toate mesajele si apoi se pling ca sint stresati de atitia care intreaba tot felul.

Uite ca eu fac pauza si vin rar - din cauza asta, cind vad o intrebare care mi se pare mai nelalocul ei, raspund la obiect si fara a ma enerva. Nu mi-e teama ca iti va da statul britanic beneficii din taxa sotului meu deoarece guvernul care este la putere acum face tot posibilul pentru a depista pe cei care nu au dreptul si de a acorda ajutor numai celor care sint indreptatiti.

Cel mai mult ma deranjeaza milioanele pe care le ofera cu generozitate 'statul' britanic tarilor in curs de dezvoltare. Dar asta este deja alt subiect despre care tu nu cred ca stii prea multe.

In orice caz, multa sanatate prietenei si copilului - ca de restul are ea viata grija.

Numai bine.

Aimee
Veteran
graphgraph
Kosta wrote:
QUOTE:
E clar ca nu ati inteles intrebarea mea.
Doar am intrebat dak sunt Entitle to any benefit.
Dar voi ca la romani sa muriti de ciuda ca voi munciti si alti stau acasa.
Nu cred ca intereseaza pe cineva dar eu nu am venit in anglia sa trantesc copii ca sa stau acasa pe banii statului....cred ca cu totii am venit aici sa muncim sa avem o viata mai frumoasa noi si copii nostri.Continuati sa va agitati poate vi se sparge vreo vena la cap si va intrebati dupaia dak aveti spital gratuit.Bag de seama ca te si tampeste strainatatea asta.Romanule, daca nu vrei sa ajuti omul stai ma in banca ta ca probleme are destule nu trebuie sa-i mai creezi si u.Sunt convinsi ca toti care au raspuns "smechereste" sau nascut destepti si au avut de toate si nu au dat de probleme.
Apropo eu muncesc ca bucatar si am 1800 pe luna la negru deci nu vad de ce m-as vaieta de bani cand nu platesc nici mult la intretinere.Nu cred ca eu fac de ras romania, cred ca este facuta de ras de mult si la fata careia ii era scarba de romanii care stau acasa ar trebui sa se gandeasca de unde a plecat si sa nu uite de trecutul ei.

si cat de usor ar fi sa te faci self employed si sa nu mai muncesti la negru...si sa iti platesti si darile la stat... majoritatea reusesc... Mai ales daca iti cunosti bine meseria. Dar banuiesc ca e mai comod asa, sa stai cu frica in san in fiecare zi ca poate te concediaza seful, sau te prinde vreun control, sau mai stiu eu ce alt stres, iti tine nervii antrenati... nu?

Pai uite, dat fiind ca muncesti la negru si nu platesti dari catre stat, banii care ar fi trebuit sa fie considerati taxe sunt practic beneficiile care copilasul tau...

el21_ro@yahoo.com
Citesc din umbra
graphgraph
Buna Kosta,

Cum ai facut cu jobul? Si eu sunt insarcinata, dar nu am reusit sa gasesc inca job. Deci, ultima sansa ar fi chiar si la negru...ptr ca nu imi vine sa cred ca am venit aici chiar degeaba. ...eu nu stiu sa gatesc, insa poate fi un job in curatenie sau alte joburi din categoria asta (macar temporar), ptr ca am inteles ca numai joburi din astea sunt disponibile ptr romani in momentul de fata...daca au noroc si cu astea. Eu am tot cautat si imi spuneau... ba ca stau prea departe de Londra, ba ca le trebuie NIN, ba ca nu mai stiu ce...la un job de sters toalete, s.a.m.d. Iar eu sunt noua aici...numai de o luna venita, dar imi cam expira finantele. Eu am ramas uimita la cat de greu poate fi sa obtii un job ca si necalificat. Ma intreb daca nu e simpla discriminare. Daca auzi ceva, da-mi si mie un mail, te rog ( Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina. ). Multumesc mult! Mult succes!

silviu77777
Dau pe aici cand am timp
graphgraph
Kosta wrote:
QUOTE:
fetito, cumva mama ta e regina angliei si fur din trezoreria ei?dak nu e regina...te intreb...mama ta e tigan?
ce smecheri ne`am ajuns noi in anglia si in tara nu aveam dupa ce bea apa.
mai lasa figurile astea...ca nu te`ai nascut tu smechera si ai venit in anglia avand avere in tara.ai venit la munk si sa`ti faci bani pt tine nu ai venit sa imbogatesti anglia.
ai vreo problema ca lucrez eu la negru si ca nu platesc taxe?te oftica faptul asta ca te impoziteaza 20% din salariu si p mn nu?
nu poti sa dormi noaptea din cauza mea?iti lingi in c.. sefu ca sa ajungi un sef mai mic?at da`te`n g... m... ca eu sunt roman si nu uit de unde am plecat.
p.s. imi cer scuze pt limbaj, dar unele persoane chiar sunt tigani.

Kosta: mai era ceva....."ai un job bin platit si esti praf?"
In Spania de exemplu chiar daca nu lucrezi(lucrezi la negru) si faci dovada ca ai stat in Spania 3 ani....la nastere ii da mamei 2500euro
Probabil si in Anglia sunt benefici de genul asta, daca faci copilul acolo
Spor la treaba cand o sa ajung in Anglia vin sa imi faci ceva de mancare"la negru"

Leave Romania, join UK
Caterina
Interesat de forum
graphgraph
silviu77777 wrote:
QUOTE:

In Spania de exemplu chiar daca nu lucrezi(lucrezi la negru) si faci dovada ca ai stat in Spania 3 ani....la nastere ii da mamei 2500euro
Probabil si in Anglia sunt benefici de genul asta, daca faci copilul acolo

Nu sint beneficii de genul asta.
Era pina acum ceva timp CFT (Chilt Trust Fund), si anume 250 de lire care veneau sub forma unui voucher, erau numai pentru copil, i.e. parintii doar alegeau un cont/fond de investitii unde puneau banii, iar copilul putea sa-i foloseasca cind atingea virsta de 16/18 ani. Well, nu mai exista acest beneficiu.

kiwi
Interesat de forum
graphgraph
Crysya wrote:
[quote]Spui ca nu ai furat...dar faptul ca lucrezi la negru si nu platesti taxe cum se numeste? tot furat e si ala......aaaa....scuze, am uitat...nu esti de multa vreme aici....vii din Romania.....unde taxele nu se prea platesc....
deci nu se pune....

Crysya... ai vorbit ca sa nu taci sincer....

in Romania se platesc taxe....ti le opreste direct din salar vrei nu vrei.... si sunt ceva mai mult de 40% din el....cat despre "SE" romani... vai de mama lor....daca scapi cu 60% halit de stat din ce produci poti sa spui ca esti profesor.... cat despre firmele mamut Rompetrol...Distrigaz si altii... au datorii la stat cu miliardele.....si nici nu au de gand sa le plateasca... dar cel de jos...este impozitat la sange...si daca este prins ca nu le plateste sare garda financiara pe el de-i ia si pielea si lui si nepotilor lui....si tot nu le ajunge

asa ca te rog..... nu toti romanii sunt hoti...
cica "vii din Romania"....ei ma scuzi ca nu venim din America... daca aici ne-am nascut ce sa facem....
Cu afirmatia asta nu ai facut decat sa ne jignesti pe toti...
Nici nu am apucat sa citesc tot topic-ul ca mi-a sarit mustarul la afirmatia ta
Hai sa ne c_ _ _ pe noi... ca unu munceste la negru...DAR MUNCESTE...banii aia tot acolo ai cheltuie...pe mancare pe orice... mai mare e paguba in bugetul unei tari cand cineva nu are un loc de munca....decat daca acel cineva "invarte" niste bani neimpozitati....intreaba orice contabil si-ti va spune asta.... si oricum indirect acei bani tot vor fi impozitati (exceptand cazul in care ies din tara),,,,pentru ca painea..cafeaua...sucul...carnea pe care le cumpara evazionistul asta pe care tot il izbiti de pereti sunt impozitate.......IN FINAL CONSUMATORUL PLATESTE TOT

Daca ai uitat de unde ai plecat iti aduc eu aminte....diferenta e asta: in Anglia, China, Burgundia, Maroc, pe Luna, Marte sau in Texas....vezi unde se duc taxele tale....vezi pe strada vezi la spital...vezi peste tot.... in tarisoara noastra de bastina...din care "tot venim noi"...si in Afganistan... taxele tale...pardon...ale mele...(ca tu esti made in england)... se duc la firmele care castiga licitatii si fac km de autostrada x 4-5 ori pretul in Germania (de exemplu)....

MUNCA LA NEGRU NU E BUNA IN PRIMUL SI IN PRIMUL RAND DIN PUNCTUL DE VEDERE A CELUI CARE MUNCESTE....DAR DACA ARE MOTIVELE LUI....POATE LE ARE ...POATE NU... E TREABA LUI CA SE RISCA..... SINCER ASTA CU BAGATUL MAINII IN BUZUNAR E DUSA LA O EXTREMA PANA LA ABSURD....HAI MAI CE DRACUUUUUUU SE FAC AFACERI MURDARE IN ORICE TARA DIN LUMEA ASTA CAT 535435345364356345634563456345646 DE EMIGRANTI CARE MUCESC LA NEGRU PE SECUNDA..... VOI CREDETI CA ACOLO STA EVAZIUNEA?????????
EU MA INTREB CATI BRITANICI STAU ACASA ANI DE ZILE...FOLOSIND SI TRAIND DIN TAXELE ALEA DIN BANII MUNCITI DE ROMANI INDIENI CHINEZI AFRICANI ARABI....SI CATI ROMANI BENEFICIAZA DE ACEA SUMA INFIMA??????????????????....CARE NU-TI AJUNGE NICI SA TE STERGI UNDEVA CU EI....
AAAAAAA EI IS ACASA LA EI.... SI NOI TRE SA TRAGEM PENTRU CA EI SA POATA HUZURI....AHA....SI CAND UN ROMAN CARE MUNCESTE LA NEGRU....DIN TREABA LUI CE MOTIVE.....SARIM PE EL SA-I RUPEM BEREGATA....EI MA SCUZI....EU SINCER AICI VAD DOAR PUTIN SNOBISM.... "SUNTEM CIVILIZATI"...SI VENITI VOI ROMANII SA FACETI EVAZIUNE AICI....

hai ca m-am enervat degeaba si oricum nu pot explica....ASA ESTE...VENIM NOI PRAPADITII DIN ROMANIA ......daca pana si tu ca romanca vorbesti asa de tara ta...ce sa mai zic de restul.......

Go to top Post Reply