Sponsor principal

Divertisment

- Despre Noi -
  Contact
  Servicii
  Portofoliu
  Echipa

- Util -
  Ghidul Noului venit
  Ghidul romanului in UK
  Drepturi in UK
  Institutii romanesti
  Organizatii
  Biserici
  Restaurante
  Magazine romanesti
  Discoteci romanesti
  Transfer de bani

- Mica Publicitate -
  Anunturi

- Stiri -
  Romani in UK
  Stiri din Romania
  Ziar

- Comunitate -
  Diaspora
  Forum
  Evenimente
  Album Foto
  Horoscop

sponsored links

Curs Valutar
Din data 2014-09-17
Moneda
Valoare (RON)
GBP
5.5571
EUR
4.4196
USD
3.4097
Oferit de www.bnr.ro

Din arhiva noastra o

Poza Random
Horoscop
Fecioara
08/23 - 09/21
Muncesti mult, dar nu prea se vad roadele eforturilor depuse din cauza carcotasilor care-ti pun la indoiala serviciile. Nu abandona la primele critici, inarmeaza-te cu rabdare si putere de convingere, pentru ca se vor ivi multi oameni care iti gasesc nod in papura. Se resimte un spirit de competitie cam agresiv in jur, dar nu trebuie sa te opreasca din elan, ci sa te stimuleze sa-ti arati valoarea si superioritatea, de care nu te poti indoi. Ai muncit mult ca sa ajungi aici deci nu abandona la critica altuia.
Oferit de www.acvaria.com

Statistics

Membri: 29666
Stiri: 2704
Linkuri: 0
Vizitatori: 100991548

Forum Romani In UK
Welcome, Guest
Please Login or Register.    Lost Password?
Bun venit la biroul de informatii - deschis NON STOP !
Go to bottom Post Reply Favoured: 0
TOPIC: Re:cunoasteti vreun AVOCAT bun ?
DanyD2010
Dau pe aici cand am timp
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
cunoasteti vreun AVOCAT bun ? 3 Years, 7 Months ago  
Buna.. Am si eu o intrebare, cunoasteti cumva un avocat bun care sa ma indrume cum pot sa aplic pentru NIN, YC s.a ?

Intreb asta pentru k momentan am un avocat si nu sunt convins k imi spune exact cum stau lucrurile.
M-am casatorit de curand in UK, si am programare pt Yc dar singur (avocatul m-a programat asa). Sotia mea ar trebui sa isi faca alta programare separat sa primeasca BC . Din cate am inteles, cand faci programarea poti sa alegi daca vrei sa mergi singur sau cu partenerul. Banuiesc ca sunt formulare diferite, iar daca acum am programare doar pentru mine, nu se mai poate modifica nimic ? Va rog lamuriti-ma.

Va multumesc anticipat !!

Report to moderator   Logged Logged  
  The administrator has disabled public write access.

Forum advert

Peeteeski
Imi place mult aici
graphgraph
Re:cunoasteti vreun AVOCAT bun ? 3 Years, 7 Months ago  
Nu inteleg de ce ai nevoie de avocati cand pe forumul asta sunt sute de oameni care au obtinut cele mentionate mai sus fara nici un fel de suport juridic.

Dar ma rog ... fiecare cu planurile lui. Succese maxime!

tulbure
Interesat de forum
graphgraph
Acesta este numarul de telefon de la o firma ce se ocupa de astfel de probleme si pot sa ti-o recomand:
02081506647. Firma se numeste Stass si adresa este: 2-8 Fountayne Road, London N15 4QL (undeva in Seven Sister).

bosho13
Imi place mult aici
graphgraph
te duci la firma aia pe care a postat-o tulbure , iti cere cine stie ce suma si tot singur o sa aplici, daca vrei si nu ai ce face cu banii , dute, dar eu zic sa cauti pe acest forum toate detaliile pe care le vrei , si-ai sa le gasesti, dupa care mergi frumos la Croydon si iati YC si sotia BC, sa intelegem ca sotia ta nu este englezoaica, in ce priveste programarea pt. sotie puteai s-o faci odata cu a ta , eu asa am facut, si avem amandoi programare in aceeasi zi cu doua nr. de referinta separate dar apropriate, dar poti s-o faci oricand pt. ca va fii oricum dupa programarea ta, si daca-ti iei YC , ea nu cred ca o sa aibe vreo problema , asa ca .......vezi cum te hotarasti si.........BAFTA

Big.Daddy
Imi place mult aici
graphgraph
tulbure wrote:
QUOTE:
Acesta este numarul de telefon de la o firma ce se ocupa de astfel de probleme si pot sa ti-o recomand:
02081506647. Firma se numeste Stass si adresa este: 2-8 Fountayne Road, London N15 4QL (undeva in Seven Sister).

a) firma la care incerci sa-i faci reclama a fost dizolvata acum un an si sapte luni… deci daca mai fiinteaza, fiinteaza ilegal.

b) o alta problema… asistenta in materie de imigratie fara a avea acreditare (membru al unor institutii profesionale sau inregistrat cu oisc) e considerata ‘criminal offence’ si poate atrage pana la doi ani de puscarie.

c) intrebare… exista vreo legatura intre stass ltd si diaspora romaneasca? raspuns probabil… da, ambele sunt conduse de aceeasi persoana.

--------------------------------------

Name & Registered Office:

STASS LTD
SUITE 215, TUDORLEAF BUSINESS
CENTRE, 2-8 FOUNTAYNE ROAD
LONDON N15 4QL

Company No. 06081672

Status: Dissolved 23/06/2009
Date of Incorporation: 05/02/2007

Country of Origin: United Kingdom

Company Type: Private Limited Company
Nature of Business (SIC(03)):
7412 - Accounting, auditing; tax consult
7450 - Labour recruitment

Accounting Reference Date: 29/02
Last Accounts Made Up To: (NO ACCOUNTS FILED)
Next Accounts Due:
Last Return Made Up To: 05/02/2008
Next Return Due:

Last Members List: 05/02/2008

Type Date Description Order

GAZ2 23/06/2009 STRUCK OFF AND DISSOLVED

GAZ1 10/03/2009 FIRST GAZETTE

288c 15/03/2008 DIRECTOR AND SECRETARY'S CHANGE OF PARTICULARS / COSTEL TASENTE / 03/11/2007

363a 10/03/2008 RETURN MADE UP TO 05/02/08; FULL LIST OF MEMBERS

288c 10/03/2008 DIRECTOR'S CHANGE OF PARTICULARS / ZOIA TASENTE / 03/11/2007

288c 10/03/2008 DIRECTOR'S CHANGE OF PARTICULARS / ZOIA TASENTE / 03/11/2007

288c 10/03/2008 DIRECTOR AND SECRETARY'S CHANGE OF PARTICULARS / COSTEL TASENTE / 03/11/2007

NEWINC 05/02/2007 INCORPORATION DOCUMENTS
CERTIFICATE OF INCORPORATION
STATEMENT OF DIRECTORS & REGISTERED OFFICE
DECLARATION OF COMPLIANCE
MEMORANDUM OF ASSOCIATION
ARTICLES OF ASSOCIATION

Last Edit: 2011/01/28 07:23 By Big.Daddy.
DanyD2010
Dau pe aici cand am timp
graphgraph
Multumesc pentru raspunsuri !

Tocmai asta e problema, ca am avut incredere ca acest avocat ma pune la curent cu datele exacte...dar dimpotriva, cred ca el m-a programat doar pe mine pt YC (desi putea sa ne programeze pe amandoi deodata), urmand k sotia mea sa mai astepte vreo 2 luni. Foarte urat din partea lui, cred ca nu poti sa ai incredere in nici un avocat, ei cunosc legea si stiu cum sa procedeze.
Cred ca o sa va urmez sfatul si o sa merg mai departe pe cont propriu.

Succes la toata lumea !!!

tulbure
Interesat de forum
graphgraph
Big.Daddy wrote:
QUOTE:
tulbure wrote:
QUOTE:

a) firma la care incerci sa-i faci reclama a fost dizolvata acum un an si sapte luni… deci daca mai fiinteaza, fiinteaza ilegal.

..................

In primul rand imi cer scuze pentru informatia eronata, apoi vin si iti raspund si tie Big.Daddy ca nu fac nicio reclama nimanui ci pur si simplu eu pe ei ai stiam ca se ocupa de treaba asta, avand in vedere ca pana acum doi eu mi-am facut Tax-return cu aceasta firma si am fost foarte multumit de serviciile lor.

Last Edit: 2011/01/28 13:57 By tulbure.
Big.Daddy
Imi place mult aici
graphgraph
nu e nevoie sa-ti ceri scuze, dar mie ce-mi spui pare cam tulbure.

in urma cu trei saptamani cautai cu disperare un contabil…

''''''Salut ! Am o mica companie LTD si as avea nevoie de un contabil cu tarif rezonabil, care sa se ocupe de taxe. Nu are importanta ce nationalitate este atat timp cat tariful este mic si treaba este facuta bine
Este cineva care cunoaste un asemenea contabil ?''''''

deci tu acum spui ca ai avut de-a face cu stass ltd pina acum doi ani, sunt buni, ii recomanzi… dar de fapt tu ai ales sa-ti cauti o alta firma sa te reprezinte?

tulbure
Interesat de forum
graphgraph
Daca tot ma verifici si esti curios de ce am cautat atunci un contabil chiar daca stiam de STASS, afla ca eu nu aveam nevoie de serviciile STASS pentru ca fiind o firma de contabilitate, tarifele serviciilor sunt standard si destul de mari pentru ce am eu nevoie, asa ca am cautat un contabil licentiat care lucreaza pe cont propriu si cu care pot sa negociez un tarif acceptabil in functiie de serviciile de care am nevoie si cand am nevoie.

PS: inceteaza sa mai cauti "nod in papura" cu mine ca iti perzi timpul si strici subiectele pe care altii le urmaresc cu interes.

Big.Daddy
Imi place mult aici
graphgraph
problema de a cauta nod in papura cade… avem de-a face cu haiducul roman in uk care-si trimite compatriotii la tzepuiala.

ce faci tu aici – reclama mascata la o firma care oficial nu mai exista, nu este autorizata de a practica servicii pe imigratie dar baietii sunt ok cu asta, firma a incetat sa fiinteze dar totusi apare pe baza de date paf – mi se pare pur si simplu o escrocherie ieftina.

fireste ca vrei sa perpetuezi imposibilul, dar daca ai un cap pe umeri cred ca ar fi principial sa ceri moderatorului sa-ti stearga/anonimizeze reclama la stass ltd. daca interesele personale te oblige sa nu o faci, o pot face eu… fara remuscari, ramanem prieteni.

Go to top Post Reply